Inspiracje na organizacje pierwszych urodzin dziecka.

Inspiracje na organizacje pierwszych urodzin dziecka.

26 lutego 2019 2 przez Bukowa Góra

Pierwsze miesiące po narodzinach dziecka, to prawdziwe wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców. Jest to czas, w którym nieprzespane noce i przewijanie pieluch, przeplatają się z wieloma chwilami radości, płynącymi z naszych pociech. Najczęściej jednak ten pełen przygód okres, mija bardzo szybko. Dopiero co trzymaliśmy w rękach pachnące oliwką niemowlę, a tymczasem trzeba zacząć myśleć o organizacji pierwszych urodzin. Jak zaplanować tę wyjątkową dla nas i naszych dzieci imprezę?

Dzisiejsi młodzi rodzice mają bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o wybór atrakcji urodzinowych dla dzieci. Istnieje wiele miejsc oferujących przeróżne atrakcje — kulko landy, przebierane imprezy z animatorką, parki wodne i tym podobne. Należy jednak zastanowić się, czy jest to odpowiednia forma zabawy dla rocznego dziecka. Maluch w tym wieku, bardzo łatwo może przestraszyć się nadmiaru wrażeń — obcy ludzie, hałas — nasza pociecha z pewnością nie będzie czuła się bezpiecznie. 

Zdecydowanie lepszym pomysłem, będzie więc spokojne przyjęcie w domowym zaciszu. Zamiast znajomych oraz dalszej rodziny, warto zaprosić kilka osób, które nasze dziecko dobrze zna – na przykład dziadków. Dla roczniaka nie jest konieczny kontakt z innymi dziećmi, które rzadko widuje. Wąskie, rodzinne grono i wspólna zabawa, na pewno wystarczą do sprawienia frajdy.

Należy pamiętać, że roczny maluch potrzebuje przestrzeni do eksplorowania. Dlatego też, zdecydowanie złym pomysłem będzie organizacja przyjęcia w kawiarni lub restauracji. Dziecko bardzo szybko znudzi się siedzeniem przy stole. Ciekawą opcją jest zabawa w ogrodzie — kilka poduszek i koców wystarczy do bezpiecznego zagospodarowania przestrzeni. Pamiętajmy też, aby w ten dzień, odłożyć sprawy dorosłych ma bok — niech nasza pociecha czuje, że jest w centrum zainteresowania. Spróbujmy zrobić wszystko, aby solenizant się nie nudził. Egzamin na zabijanie nudy zawsze zdają bańki mydlane, tworzenie budowli z klocków, czy też wszelkie zabawy, w których można się ubrudzić — choćby malowanie farbami. 

Do organizacji wymarzonego przyjęcia dla dziecka, naprawdę nie są konieczne duże nakłady finansowe i wyrafinowane atrakcje. Rodzinne grono, swobodna atmosfera i wspólna zabawa — nasze pociechy nie potrzebują do szczęścia nic więcej.